Buradasınız: Ana sayfa - Blog - Dış Cephe

Dış Cephe

Dış cephe, bina yüzünün önce dayanıklılığı ve sonra görüntüsü bakımından önem teşkil eder.Bu yüzden binanız için en uygun kaplamayı seçmelisiniz. Bu seçimi yaparken dış cephe sistemlerinde kullanılan malzemelere bakmak uygun olacaktır. Isı yalıtımı yönünden etkili bir malzeme arzuluyorsanız; yaygın olarak kullanılan Betopan, Bopan Plus, Mantolama, Yalıpan, Taşonit ve Söve malzemelerinden birini seçebilirsiniz. Bu malzemelerin kullanıldığı dış cephelerde tasarım da etkili olmaktadır. Hem kalite hem de ısı yalıtımı sağlamış olacağınız böyle bir dış cephenin bulunduğu binada hava sıcaklığı istikrarlı kalır. Binanızı ısı yalıtım sistemiyle kapladığınız da aslında mantolama yapmış olursunuz. Mantolama, dışı cam ile kaplanan binalarda uygulanan ve ısı transferini büyük ölçüde engelleyen bir uygulamadır. Bu uygulama ancak dış cephenin ve binanın tüm duvarlarının kaplanmasıyla etkili sonuç alınabilen bir uygulamadır.

dis cephe,Dış Cephe

Sponsor bağlantılar

Binanın dış cephesinin nemden ve sıcaklık değişimlerinden korunmasının yanı sıra estetik görünümünü kaybetmemesi önemlidir.

Fakat bazı dış cephe sistemlerinde bunu yapmak pek mümkün olmayabilir. Söz gelimi; sızdırmazlık silikonu işlemi, cam paneller arasına uygulanamayan bir işlemdir.

dis cephe detayları,Dış Cephe

Sponsor bağlantılar

Dış cephede etkili olan sistemlerden olan tahrik sistemleri son zamanlarda yaygın olarak kullanılan sistemlerden dir. Isı ve duman tahliye sistemleri için çözümler sunan bu uygulamada, duvarın üst ve alt kısımlarına ve tavana hava çıkışları yerleştirilmektedir. Böylece yangın sırasında oluşan duman, ısı ve sıcak gazlar bu hava çıkışları yoluyla dışarı aktarılabilmektedir. Tahrik sistemlerinden diğeri de havalandırma tahrikleridir. Son zamanlarda daha da önemli hale gelen pek çok çözüm üretilmeye çalışılan havalandırma sorunu, kumanda ile ya da otomatik olarak yönetilen pencereler ile çözülebilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Gelen Aramalar: bina d cephe giydirme,dükkan dış cephe giydirme fiyatları,bina dış cephe boyama programı,bina dış cephe boyama programı indir,bına dıs cephs cepe dekarasyonlu boyalare boya renk dekerasyonları,dış cephe boya sen tasarla,dış cephe görüntüleri,dış cephe mantolama giydirme programı,lokanta dış cephe görünümleri

Etiketler:, , , , , ,


Yorum yapın

Kategoriler